AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

SZKOLENIE DLA MECHANIZATORÓW

AGROMARKET jako firma patronacka Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu na Golęcinie wraz z przedstawicielami DEUTZ-FAHR i KVERNELAND zorganizowała dla uczniów klas technikum mechanizacji rolnictwa szkolenie z zakresu sterowania nowoczesnymi maszynami rolniczymi, ich obsługi i połączenia ISOBUS. Szkolenie odbyło się w dniach 6-9 lutego 2018 i obejmowało część teoretyczną oraz praktyczną. Omówione zostały ciągniki Deutz-Fahr serii 6165 RC-Shift, 7250 TTV Warrior, rozsiewacz nawozów Kverneland TL Geospread, zestaw uprawowo-siewny H 3,0 + e-drill oraz komputer wielofunkcyjny IsoMatch Tellus.

Nie ukrywamy iż ogromną radość sprawiło nam żywe zainteresowanie młodzieży, którzy w podgrupach wyczekiwali cierpliwie na swoją kolej, by móc przejechać się nowoczesnym sprzętem i osobiście przekonać się o potencjale drzemiącym w zaprezentowanych markach.

Szczególne podziękowania kierujemy do prof. Karola Wesołowskiego, który był inicjatorem tego szkolenia i liczymy na to, że dzięki temu uczniowie i kadra nauczycielska lepiej poznała najnowsze rozwiązania dostępne w rolnictwie, a tym samym poszerzyła swoją wiedzę i umiejętności. Tego typu spotkania z pewnością są potrzebne by uatrakcyjnić i dopełnić zajęcia w szkołach rolniczych takich jak technikum na Golęcinie.