AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

SPRZEDAŻ NOWYCH CIĄGNIKÓW W 2017 r.

W związku z problemami przy wprowadzeniu systemu CEPiK 2.0 w zakresie rejestracji pojazdów, wcześniej podawane w różnych źródłach wyniki sprzedaży nowych ciągników rolniczych w kraju były błędne i tym samym nie oddawały rzeczywistych udziałów w rynku 2017 w roku. W lutym Ministerstwo Cyfryzacji przekazało ostateczne wyniki uwzględniające wszystkie poprawki co spowodowało że możemy już oficjalnie przekazać autentyczne zestawienie zeszłorocznych wyników poszczególnych marek.

Na uwagę zasługuje fakt, iż na podium znalazł się Deutz-Fahr z sumą zarejestrowanych ciągników na poziomie 973 szt (udział w rynku 10,9 %), co stanowi jedynie 6 szt mniej niż drugi w zestawieniu Zetor. Co istotne, ilość zarejestrowanych maszyn przez dealerów to najmniejsza wartość z czołówki zestawienia gdzie niechlubnie prowadzi kolejno Ursus, John Deere i Zetor.

Suma zarejestrowanych nowych ciągników wyniosła 8912 szt. i odliczając traktory zarejestrowane przez sprzedające je podmioty finalnych nabywców znalazło ponad 6700 szt.