Charakterystyka ciągników Lamborghini

Kategoria: Blog

ciągnik Lamborghini

Marka Lamborghini w powszechnym odbiorze kojarzona jest głównie z luksusowymi sportowymi autami. Jednak rolnicy, słysząc tę nazwę, nie widzą oczami wyobraźni supersamochodów, ale nowoczesne ciągniki rolnicze.

Co ciekawe włoska firma swoją działalność rozpoczęła właśnie od produkcji ciągników, która ruszyła w 1947 roku. Dopiero 16 lat później powstał pierwszy samochód marki Lamborghini. Miało to nastąpić w wyniku sporu pomiędzy założycielem przedsiębiorstwa a Enzo Ferrarim, twórcą słynnych aut, nazywanych od jego nazwiska. Na uwagi Ferruccio Lamborghiniego, który był niezadowolony ze swojego auta marki Ferrari i zaproponował wprowadzenie zmian konstrukcyjnych, Ferrari miał zareagować oburzeniem, że poucza go jakiś niekompetentny traktorzysta. W efekcie Lamborghini zdecydowany utrzeć nosa aroganckiemu dyskutantowi stworzył samochód znacznie przewyższający osiągami pojazdy Ferrari. Pomimo tego sukcesu firma nie zaprzestała produkcji ciągników rolniczych. Dziś jest jednym z najważniejszych producentów maszyn tego typu na świecie, a ciągniki rolnicze Lamborghini stały się symbolem eleganci i efektywności.

Co wyróżnia ciągniki rolnicze Lamborghini?

To, co wyróżnia ciągniki rolnicze Lamborghini to design. Włoski producent przywiązuję niezwykłą wagę do wyglądu swoich maszyn. Projektanci firmy nadają im wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. W parze z estetyką idzie ergonomia i funkcjonalność. Kabiny ciągników są obszerne i wygodne w użyciu, a znajdujące się w nich urządzenia intuicyjne i proste w obsłudze. Specjalny system Hydro Silent-Block w połączeniu z odpowiednią izolacją silnika zapewnia kierującemu maszyną niezbędną ciszę i komfort pracy.

Firma Lamborghini znana jest również z wprowadzania wielu innowacyjnych rozwiązań. Przykładem mogą być choćby przekładnie. W nowych modelach z linii Strike dostępne są aż 3 rodzaje przekładni – mechaniczne, Hi-Lo oraz Powershift. Pozwalają one dostosować prędkość do optymalnego poziomu odpowiedniego dla konkretnego rodzaju wykonywanych prac.