Nowoczesne maszyny rolnicze

Kategoria: Blog

Innowacyjna maszyna

O rolnictwie 4.0 sporo się mówi. Zastosowanie najnowszych technologii, gromadzenie danych, automatyzacja i digitalizacja – wszystko to ma wpłynąć na usprawnienie prac rolniczych. Z progresywnym podejściem do rolnictwa wiąże się także stosowanie sprzętu wysokiej klasy, który jest w stanie sprostać współczesnym wymaganiom. Czym więc charakteryzują się nowoczesne maszyny rolnicze?

 

Wysoka wydajność

 

Optymalizacja pracy oraz wysoka efektywność to podstawowe założenia maszyn rolniczych, które produkowane są z duchem czasu. Nowoczesne maszyn rolnicze wyposażone są w silniki, które w trosce o środowisko, spełniają rygorystyczne normy emisji spalin. Zaawansowane technologicznie maszyny rolnicze wyróżniają się też m.in.:

  • wykorzystaniem technologii satelitarnych – sygnał GPS wpływa np. na możliwość obserwacji poziomu nawodnienia, dawkowania środków ochrony lub nawozów
  • monitorowaniem procesów produkcyjnych, za pomocą gromadzenia danych o ich przebiegu,
  • zdalną ochroną przed szkodnikami,
  • prowadzeniem równoległym, czyli automatyczną jazdą maszyny

 

Innowacyjna maszyna, czyli…

 

Będąc przy temacie funkcjonalnych rozwiązań, trudno nie wspomnieć o nowoczesnych ciągnikach rolniczych Deutz-Fahr, które w pełni oddają ideę prekursorskiej technologii.

 

Ciągnik DEUTZ-FAHR serii 6 odznacza się dwoma zautomatyzowanymi systemami sterowania, które znacząco ułatwiają jego obsługę:

  • system SDS umożliwia zaprogramowanie sekwencji, która składa się nawet z 32 operacji,
  • system ASM automatycznie włącza napęd na cztery koła oraz blokady mechanizmów różnicowych.

 

Za wygodą używania ciągnika przemawiają także cztery rodzaje przekładni oraz klimatyzowana kabina, która zapewnia widoczność w zakresie 360°.