AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

Rozrzutniki obornika Unia Group

Żadne większe, ale też mniejsze, gospodarstwo rolne nie byłoby w stanie osiągać dobrych wyników bez stosowania wysokiej klasy rozrzutników obornika. W ofercie Agromarket znajdują się rozrzutniki obornika wielu najbardziej cenionych na rynku rolniczym producentów. Jednymi z najchętniej wybieranych przez naszych klientów są rozrzutniki obornika Unia Group.

Do jakich celów stosowane są rozrzutniki obornika?

Rozrzutniki obornika, często również nazywane roztrząsaczami obornika, to bardzo praktyczne maszyny rolnicze, które służą do rozwożenia, rozdrabniania i równomiernego rozrzucania obornika lub innego rodzaju nawozów po polu. Rozrzutniki obornika mogą być również stosowane do roztrząsania po polu kompostu, torfu, wapna bądź świeżej masy roślinnej.

Zasada ich działania jest bardzo prosta. Podczas pracy rozrzutnika obracające się w nim na specjalnych wałkach noże (czyli adaptery) tną i rozrzucają nawóz po polu. W zależności od rodzaju maszyny, rozrzucanie nawozu jest możliwe dzięki zastosowaniu silnika hydraulicznego lub dzięki wałowi odbioru mocy. Oba te elementy są napędzane przez ciągnik rolniczy. Wśród dostępnych także w naszej ofercie rozrzutników obornika Unia Group znajdują się modele maszyn, które w zależności od potrzeb mogą być wyposażone w adaptery pionowe, poziome lub tarczowe.

Jak pracują rozrzutniki obornika?

Obecnie na rynku dostępne są rozrzutniki obornika w wielu wersjach, ale wszystkie mają podobną, raczej niezbyt skomplikowaną budowę. Wyglądem przypominają dużą skrzynię z przenośnikiem podłogowym, na końcu którego znajduje się urządzenie rozdrabniające i rozrzucające nawóz. Każde z tych urządzeń to oddzielna jednostka która kiedyś była ciągnięta przez konie, a obecnie przez ciągniki rolnicze.

Poszczególne rodzaje rozrzutników, w zależności od wielkości urządzenia, mogą mieć konstrukcję tandemową bądź jedno- lub dwuosiową. Różnicę robi także wysokość zawieszenia kół, na podstawie której rozróżnia się rozrzutniki obornika samonośne oraz rozrzutnik obornika ramowe. Dobór odpowiedniej wielkości urządzenia będzie oczywiście zależał od potrzeb gospodarstwa. Istnieją także bardzo małe modele rozrzutników obornika, które bez problemu mogą być ciągnięte nawet przez mały traktorek ogrodowy.

Dopasuj produkty do swoich potrzeb: