Najnowsze wpisy

Przegląd maszyn rolniczych przed wiosną
Blog

Przegląd maszyn rolniczych przed wiosną. O czym musisz pamiętać? (cz. 2)

Koniec zimy to idealny moment na to, aby dokonać szczegółowego przeglądu maszyn rolniczych przed rozpoczęciem prac polowych. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych usterek i awarii, które w trakcie sezonu mogłyby opóźnić realizację niezbędnych prac. W serii artykułów składającej się z dwóch tekstów przygotowaliśmy kilka porad na temat przeglądu maszyn rolniczych przed sezonem wiosennym.

Czytaj dalej ›


Kombajn po żniwach
Blog

Kombajn po żniwach. Jak przygotować go do zimy?

Kombajn zbożowy wymaga dokładnego oczyszczenia i konserwacji po zakończonych żniwach. Ta maszyna rolnicza cechuje się bardzo złożoną konstrukcją, przez co w wielu trudno dostępnych miejscach osadzają się pozostałości pożniwne, kurz, wilgoć i inne zanieczyszczenia, które z czasem mogą przyczynić się do poważnych usterek.

Czytaj dalej ›

Nowoczesne maszyny uprawowe marki KVERNELAND
Blog

Nowoczesne maszyny uprawowe marki KVERNELAND

Kverneland to norweski producent maszyn rolniczych, którego historia działalności sięga II połowy XIX w. Dokładnie w 1879 r. kowal Ole Kverneland rozpoczął seryjną produkcję niezawodnych kos, które szybko zdobyły uznanie rolników. Po pojawieniu się ciągników rolniczych firma zajęła się produkcją sprzętu do nich. Obecnie jest to światowy lider w produkcji zaawansowanych technologicznie maszyn rolniczych do...

Czytaj dalej ›

odpowiedni agregat uprawowy
Blog

Jak wybrać odpowiedni dla gospodarstwa agregat uprawowy?

Agregaty uprawowe służą do kompleksowego rozdrabniania i spulchniania gleby uprawnej. Ich głównym celem jest więc przygotowanie odpowiednich warunków glebowych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Maszynę tą można określić jako połączenie najważniejszych funkcji takich urządzeń rolniczych, jak m.in. kultywator, brona i glebogryzarka. Dzięki temu agregat uprawowy jest uniwersalny i ma szerokie zastosowanie w rolnictwie.

Czytaj dalej ›

Żniwa
Blog

Przygotowanie kombajnu do żniw

Już niebawem żniwa, więc warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu kombajnu zbożowego. Przede wszystkim należy dokonać stosownego przeglądu, a w przypadku wystąpienia usterek przeprowadzić odpowiednie naprawy. Jest to bardzo ważne, ponieważ przy dobrej pogodzie nie możemy pozwolić sobie na żadne przestoje w pracy. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to ostatni moment, aby nadrobić zaległości.

Czytaj dalej ›

Maszyny rolnicze
Blog

Maszyny rolnicze niezbędne w uprawie zboża

Uprawa, pielęgnacja i zbiór plonów wymaga zastosowania odpowiednich maszyn rolniczych. Współcześnie raczej trudno byłoby uprawiać zboże, wykorzystując wyłącznie siłę własnych rąk. Na rynku znajdziemy wiele różnych maszyn, które skutecznie ułatwią pracę zarówno w dużym, jak i małym gospodarstwie rolnym.

Czytaj dalej ›

Maszyny rolnicze
Blog

Specjalistyczne maszyny rolnicze w gospodarstwach rolnych

Współcześnie możemy obserwować bardzo sukcesywny rozwój rolnictwa, co wpływa na wzmożone zapotrzebowanie na nowoczesne maszyny rolnicze. Specjalistyczne maszyny rolnicze przeznaczone są przede wszystkim dla dużych gospodarstw, które prowadzą ukierunkowaną uprawę lub hodowlę. Dzięki nim można ograniczyć do minimum ręczną pracę robotników, a jednocześnie przyspieszyć ją i usprawnić. W przypadku mniejszych gospodarstw stosowane są uniwersalne maszyny,...

Czytaj dalej ›

Ciągniki rolnicze
Blog

Jak przygotować ciągnik do sezonu?

Wczesną wiosną każdy rolnik powinien rozpocząć przygotowania do sezonu od dokładnego sprawdzenia stanu technicznego swojego ciągnika. Jakie prace należy wykonać podczas przygotowywania ciągnika rolniczego do sezonu i co koniecznie trzeba sprawdzić?

Czytaj dalej ›