Najnowsze wpisy

Rodzaje kombajnów
Blog

Kombajn – niezawodna pomoc przy zbiorach

Żaden rolnik nie może zaprzeczyć przydatności kombajnów. Te potężne maszyny użyteczne są wyłącznie w czasie zbiorów, jednak z uwagi na ograniczony okres zbioru płodów rolnych są to bardzo ważne maszyny w każdym gospodarstwie. Kombajn, jak sama nazwa wskazuje, ma łączyć w sobie kilka funkcji, dlatego najbardziej popularne maszyny zbierają, oczyszczają i transportują rośliny uprawne. Dzisiejsze...

Czytaj dalej ›

Maszyny rolnicze
Blog

Popularne maszyny rolnicze

Ciężko dziś znaleźć prężnie działające gospodarstwo rolnicze, w którym nie byłyby wykorzystywane odpowiednie maszyny. Pozwalają one na efektywniejszą pracę przy mniejszym zużyciu energii, co przekłada się na lepsze zbiory. W zależności od rodzaju gospodarstwa, możemy spotkać się z różnymi maszynami. A które z nich są używane najczęściej? Doradzamy. Najczęściej używane maszyny rolnicze Do urządzeń, które...

Czytaj dalej ›

ciągnik
Blog

Części zamienne do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze, podobnie jak samochody czy inne urządzenia mechaniczne, często ulegają awarii. Wówczas stajemy przed koniecznością wymiany poszczególnych części. Do wyboru będziemy mieli części oryginalne lub ich zamienniki.

Czytaj dalej ›

ciagnik-zielen
Blog

Nowoczesny Ciągnik Deutz Fahr

Deutz Fahr to synonim niemieckiej jakości, precyzji oraz niezawodności. Jeśli poszukujesz nowoczesnego, wydajnego oraz solidnego ciągnika, który spełniać będzie swoje zadanie przez długie lata, zwróć uwagę na ofertę tej niemieckiej firmy. W swojej ofercie posiada ona zarówno proste modele, kompaktowe, jak i nowoczesne ciągniki o rozbudowanych możliwościach oraz dodatkowych akcesoriach.

Czytaj dalej ›

Przegląd maszyn rolniczych przed wiosną
Blog

Przegląd maszyn rolniczych przed wiosną. O czym musisz pamiętać? (cz. 2)

Koniec zimy to idealny moment na to, aby dokonać szczegółowego przeglądu maszyn rolniczych przed rozpoczęciem prac polowych. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych usterek i awarii, które w trakcie sezonu mogłyby opóźnić realizację niezbędnych prac. W serii artykułów składającej się z dwóch tekstów przygotowaliśmy kilka porad na temat przeglądu maszyn rolniczych przed sezonem wiosennym.

Czytaj dalej ›


Kombajn po żniwach
Blog

Kombajn po żniwach. Jak przygotować go do zimy?

Kombajn zbożowy wymaga dokładnego oczyszczenia i konserwacji po zakończonych żniwach. Ta maszyna rolnicza cechuje się bardzo złożoną konstrukcją, przez co w wielu trudno dostępnych miejscach osadzają się pozostałości pożniwne, kurz, wilgoć i inne zanieczyszczenia, które z czasem mogą przyczynić się do poważnych usterek.

Czytaj dalej ›

Nowoczesne maszyny uprawowe marki KVERNELAND
Blog

Nowoczesne maszyny uprawowe marki KVERNELAND

Kverneland to norweski producent maszyn rolniczych, którego historia działalności sięga II połowy XIX w. Dokładnie w 1879 r. kowal Ole Kverneland rozpoczął seryjną produkcję niezawodnych kos, które szybko zdobyły uznanie rolników. Po pojawieniu się ciągników rolniczych firma zajęła się produkcją sprzętu do nich. Obecnie jest to światowy lider w produkcji zaawansowanych technologicznie maszyn rolniczych do...

Czytaj dalej ›

odpowiedni agregat uprawowy
Blog

Jak wybrać odpowiedni dla gospodarstwa agregat uprawowy?

Agregaty uprawowe służą do kompleksowego rozdrabniania i spulchniania gleby uprawnej. Ich głównym celem jest więc przygotowanie odpowiednich warunków glebowych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Maszynę tą można określić jako połączenie najważniejszych funkcji takich urządzeń rolniczych, jak m.in. kultywator, brona i glebogryzarka. Dzięki temu agregat uprawowy jest uniwersalny i ma szerokie zastosowanie w rolnictwie.

Czytaj dalej ›