AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

Ładowarki teleskopowe JCB

Firma JCB to znany i ceniony na całym świecie producent wysokiej klasy maszyn i budowlanych. Działalność prowadzona na terenie kraju skierowana jest przede wszystkim do klientów z Kutna, Poznania, Zamościa i Żnina. Firma specjalizuje się przede wszystkim w konstrukcji koparek i ładowarek. Dla branży rolniczej najważniejszym rodzajem oferowanych przez JCB produktów są różnego typu ładowarki, głównie ładowarki teleskopowe, a także ładowarki przegubowe oraz ładowarki przegubowo-teleskopowe TM.

Ładowarki teleskopowe jeszcze nie tak dawno temu były stosowane niemal wyłącznie w branży budowlanej. Dziś tego typu maszyny są jednak nieocenione także w rolnictwie, przede wszystkim w dużych i w bardzo dużych gospodarstwach. Dlaczego?

Jakie role w rolnictwie pełnią ładowarki teleskopowe?

Ładowarka teleskopowa to rodzaj wózka podnośnikowego, ze zmiennym wysięgiem. Najważniejszą jej zaletą jest więc to, że przy jej użyciu można podnosić ciężkie przedmioty na dużą wysokość. W zależności od modelu i marki ładowarki teleskopowej, urządzenie jest w stanie podnieść towar o wadze nawet 20 ton, na wysokość do kilkunastu lub nawet do 30 metrów!

W rolnictwie taka funkcjonalność ładowarek teleskopowych sprawia, ze maszyny te są często stosowane do wykonywania bardzo wymagających zadań związanych np. z transportem i z przesypywaniem do kontenerów czy silosów materiałów sypkich, do szybkiego przewożenia i przerzucania ziemi czy elementów konstrukcyjnych np. podczas grodzenia gospodarstwa. Funkcjonalność ładowarek teleskopowych może być jeszcze bardziej rozszerzana poprzez zastosowanie odpowiedniego osprzętu w postaci wideł, chwytaków, łyżek, pługów czy kosiarek.

Ładowarka teleskopowa jako alternatywa dla ciągnika rolniczego

Przy wykonywaniu w gospodarstwie rolniczym niektórych zadań, ładowarka teleskopowa będzie mogła skutecznie zastąpić ciągniki rolnicze. Podobnie jak zwykłe traktory, ładowarki również są rodzajem wielofunkcyjnego sprzętu rolniczego. Nią również można bez problemu przewozić różnego rodzaju materiały sypkie czy palety z warzywami do magazynu. Całkowicie ciągnika oczywiście nie będą w stanie zastąpić, ale w niektórych zadaniach sprawdzą się od nich nawet lepiej.

Dopasuj produkty do swoich potrzeb: