AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

Pługi Överum

Odpowiednio dobrany do wykonywanych działań pług jest często kluczem do wykonania efektywnej orki. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele różnego rodzaju pługów. W tym miejscu prezentujemy pługi firmy Överum. Oferujemy aż trzy rodzaje wykonywanych przez tego cenionego na rynku, szwedzkiego producenta pługów: pługi obrotowe tylne, pługi obrotowe przednie oraz pługi zagonowe.

Jakie jest znaczenie pługów w rolnictwie?

Pług od dawno jest jednym z najważniejszych rodzajów maszyn uprawowych w gospodarstwach rolnych. Pomimo wprowadzania powoli także systemów uprawy bezorkowej, jeszcze długo nie będą one w stanie pozwolić na osiąganie tak samo dobrych wyników i wysokich plonów, a do tego czasu pługi pozostaną niezastąpione. Pługi są stosowane w celu użyźniania gleby. Za ich pomocą możliwe jest spulchnianie, kruszenie, odwracanie i mieszanie gleby, czyli wykonywanie wszystkich niezbędnych zabiegów w celu przygotowania ziemi pod uprawę. Ważnym aspektem stosowania pługa jest również zwalczanie chwastów.

Rodzaje pługów

Dwa podstawowe rodzaje pługów to pługi zagonowe oraz pługi obrotowe (obracalne). Oba te rodzaje pługów mają swoje zalety. Jeśli chodzi o pługi zagonowe to ich największym atutem jest na pewno cena oraz prostota konstrukcji. W przypadku ich uszkodzenia, naprawa jest po prostu znacznie łatwiejsza i wiąże się z dużo niższymi kosztami. W pługach zagonowych znajduje się bowiem znacznie mniej elementów. Dużą zaletą takich pługów jest również mniejsza masa, która sprawia, że mogą być one ciągnięte nawet przez słabsze ciągniki rolnicze, a dodatkowo jest je łatwiej unieść.

Z kolei pługi obrotowe, często zwane także pługami obracanymi, są nieco bardziej efektywne. Dzięki możliwości obracania można zwiększyć wydajność pracy, a dzięki ograniczeniu ilości przejazdów zajmuje ono znacznie mniej czasu i udaje się ograniczyć koszty zużycia paliwa.

Dopasuj produkty do swoich potrzeb: