AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

OPRYSKIWACZE KVERNELAND

Wśród nowoczesnych i niezawodnych maszyn rolniczych Kverneland ważne miejsce zajmują opryskiwacze podczepiane do ciągników rolniczych. Klientom zainteresowanych innowacjami w rolnictwie proponujemy model iXter, którego atutem jest najbardziej zaawansowana konstrukcja wśród opryskiwaczy zawieszanych, łatwa obsługa oraz ochrona środowiska. Można go połączyć z nowym przednim zbiornikiem iXtra, co w sumie zapewni niemal 3000 litrów pojemności. W ofercie firmy Agromarket dostępne są również opryskiwacze iXtrack oraz Ikarus S tego producenta. Zapraszamy do zapoznania się z parametrami oferowanych urządzeń, a w razie pytań do kontaktu z naszymi biurami w Kutnie, Poznaniu, Zamościu i Żninie.

Zastosowanie i budowa opryskiwaczy rolniczych

Opryskiwacze to urządzenia, które rozpylają płynny nawóz oraz pomagają aplikować środki owadobójcze lub chwastobójcze. Sprzęt ten umożliwia również rozpylanie preparatów chroniących rośliny przed drobnoustrojami bądź regulujących wzrost rośliny. Jak działa opryskiwacz? Maszyna rozbija ciesz na krople o odpowiedniej średnicy i równomiernie je rozprowadza. Na rynku dostępne są opryskiwacze zróżnicowane pod kątem rozpylania cieczy.

Opryskiwacze rolnicze zbudowane są ze zbiornika, którego pojemność może być różna, zależenie od konkretnego modelu. Ważne, aby na jego dnie znajdowała się studzienka umożliwiająca całkowicie opróżnienie zbiornika. Drugi ważny element urządzenia to pompa. Najczęściej stosuje pompy przeponowe, tłokowe lub przeponowo-tłokowe. Każdy opryskiwacz musi być wyposażony w mieszadło. Wśród pozostały elementów budowy opryskiwacza należy wymienić m.in.: filtry, rozpylacze, zawór sterujący i manometr.

Dopasuj produkty do swoich potrzeb: