AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

Siewniki do buraków i kukurydzy

W naszej bogatej ofercie maszyn przeznaczonych do wysiewu roślin mogą Państwo znaleźć m.in. siewniki do buraków i kukurydzy. Są to maszyny wykorzystywane do rozmieszczania ziaren z zachowaniem regularnych odstępów w rzędach. Takie rozwiązanie zapobiega konieczności przesadzania roślin i związanej z tym utraty plonów. Dzięki prawidłowemu wysiewowi zbiór kukurydzy kombajnem jest zdecydowanie łatwiejszy i o wiele bardziej wydajny.

Jaki siewnik kukurydzy i buraków wybrać?

Podczas wysiewu kukurydzy niezwykle ważne jest równomierne rozmieszczenie nasion, dlatego najlepszym wyborem jest zastosowanie pneumatycznych siewników punktowych. Do zalet tych maszyn należy precyzyjny wysiew nasion w jednakowych odległościach oraz lepszy wysiew nasion o różnej wielkości i kształcie. Ponadto korzystając z maszyn punktowych, nie dochodzi do strat materiału siewnego, a sam wysiew jest znacznie szybszy w porównaniu do pracy innych rodzajów maszyn.

Do wysiewu buraków warto rozważyć zakup mechanicznego siewnika punktowego, który doskonale sprawdzi się do siania roślin otoczkowanych. Jego działanie polega na grawitacyjnym opadaniu nasion do przygotowanych bruzd. Zastosowanie tego typu siewnika zapewnia precyzyjne rozdzielanie ziaren oraz umieszczanie wszystkich ziaren na odpowiedniej, stałej głębokości.

Dopasuj produkty do swoich potrzeb: