AGROMARKET
Jaryszki 4 k/Poznania, Gądki
tel. 61/ 663-96-01
tel. 61/ 663-89-45

Siewniki

Równomierny wysiew zbóż i innych roślin nie byłby możliwy bez siewników. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie ręczny wysiew nasion na powierzchniach większych niż te przeznaczone do użytku gospodarstwa domowego. Maszyny siejące są więc podstawowym wyposażeniem rolniczym, wpływającym na jakość późniejszych plonów.

Najbardziej popularną maszyną do wysiewu roślin jest siewnik zbożowy, ale w rolnictwie stosuje się także siewniki do kukurydzy i buraków,cykorii, rzepaku czy słonecznika

Siewniki pneumatyczne, mechaniczne i precyzyjne

Do najczęściej wykorzystywanych maszyn wysiewających należą: siewniki pneumatyczne, mechaniczne i precyzyjne (punktowe). Siewniki mechaniczne posiadają skrzynię nasienną umieszczoną poprzecznie do kierunku jazdy. W siewnikach pneumatycznych zastosowano inne rozwiązanie – skrzynie, dzięki pneumatycznej technologii wysiewu i transportu nasion, mogą mieć rozmaity kształt i wielkość.

Siewniki precyzyjne nie posiadają skrzyni nasiennej, ponieważ została ona zastąpiona zbiornikami. Maszyny te przeznaczone są do wysiewu roślin, które muszą być sadzone pojedynczo, z zachowaniem odpowiednich odległości niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin.

W ofercie naszego sklepu posiadamy zestawy uprawno-siewne przeznaczone do pracy z ciągnikami, siewniki tradycyjne mechaniczne, siewniki z pneumatycznym systemem wysiewu lub transportu nasion oraz siewniki punktowe mechaniczne i pneumatyczne.

Dopasuj produkty do swoich potrzeb: